Z chęci ratowania życia zwierząt, niesienia pomocy, poprawy jakości ich życia. W sposób kompleksowy i wszechstronny. Najlepiej jak potrafimy. Z niechęci do bylejakości, pośpiechu, powierzchowności, z którą stykamy się niemal wszędzie. W obronie przed tzw. masówką, gdzie pacjent godzinami czeka w poczekalni po to, aby wejść do gabinetu na 5 min. Starając się przeciwdziałać sytuacji w której właściciel jest niedoinformowany, a zestresowane długim oczekiwaniem zwierzę potraktowane powierzchownie.

Chcemy w naszej przychodni stworzyć komfortowe warunki i miłą atmosferę, w której nasi pacjenci i ich właściciele będą się czuli bezpiecznie i pewnie. Naszą działalność traktujemy jak misję. Każdy pacjent jest dla nas ważny. Każdego traktujemy z uwagą, otaczamy opieką i troską.

W naszej przychodni zwierzęta są dla nasz podmiotem – bury kot nie jest dla nas burym kotem tylko np. Maciusiem – najlepszym przyjacielem swojej właścicielki. Niejedna osoba patrząca z boku na to, w jaki sposób zajmujemy się naszymi pacjentami może pomyśleć, że mamy nie po kolei w głowie – a my traktujemy je tak jak ich właściciele: jak członków rodziny, jak przyjaciół, dostrzegając w nich ich indywidualne cechy charakteru, wczuwając się w ich nastroje i humory. Zwierzęta odpłacają nam merdnięciem ogona, liźnięciem w ucho, szczeknięciem czy miauknięciem.

Kładziemy ogromny nacisk na kompetencje zawodowe i nieustający proces pogłębiania wiedzy lekarzy pracujących w naszej przychodni. Staramy się współpracować z lekarzami z innych ośrodków – specjalistami w różnych dziedzinach medycyny weterynaryjnej, którzy konsultują kierowanych przez nas pacjentów, po to by mieć pewność,że dołożyliśmy wszelkich starań by pomóc naszym podopiecznym.
Cieszą nas sukcesy, a porażki mobilizują do jeszcze bardziej wytężonej pracy, pogłębiania wiedzy i umiejętności.
Cieszy nas, iż odwiedzają nas zarówno dawni pacjenci (wychodząc z założenia, że nie lecznica leczy tylko lekarz), pamiętając o tym, że kiedyś uzyskali fachową pomoc oraz nowi pacjenci zachęceni przez usatysfakcjonowanych klientów naszego Centrum Zdrowia Małych Zwierząt.